BOŻE NARODZENIE 2012

Aktualia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA21 grudnia w progimnazjum odbył się nietradycyjny dzień nauczania. Podczas pierwszej lekcji uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli przy świątecznym stole, łamali się opłatkiem, składali nawzajem życzenia oraz śpiewali kolędy. Po dzwonku dzieci z klas początkowych odwiedziły kolegów i koleżanek z klas 5 – 8. Starszacy natomiast zauroczyli gości pięknymi przedstawieniami oraz prezentami. Maluchy w zamian przynieśli własnoręcznie wykonane laurki. Spotkania integracyjne przebiegały w bardzo ciepłej atmosferze.

Następnie nauczycielki A. Judycka i B. Subotowicz zaprosiły nauczycieli, rodziców oraz gości na świąteczny koncert. Na scenie rozbrzmiewały piękne kolędy i pieśni świąteczne. Uczniowie zainscenizowali piękne przedstawienie, podczas którego widzowie raz jeszcze przekonali się, że zło trzeba dobrem zwyciężać.
Diakon Marian z parafii J. Matulewicza zaprosił wszystkich do modlitwy. Potem wszyscy dzielili się opłatkiem i życzyli sobie nawzajem wesołych świąt.
Dziękujemy za cudowny koncert pani A. Judyckiej i B. Subotowicz, pani Cz. Brażinskienie i G. Basłyk za pomoc w jego zorganizowaniu oraz pani J. Kruszinskaitie i I. Mikonis za pięknie wykonane dekoracje.